HAKKIMIZDA

Centauera Butik Otel ; Alanya’nın merkezinde , Alanya yarımadası üzerindeki Tophane’nin nostaljik dokusunu eşsiz bir estetik ile bugüne taşıyan beldemizdeki İLK BUTİK OTEL olarak Mayıs 2011 tarihinde hizmete girmiştir. İşletmemizin kuruluş aşamasından bugün aldığı hale kadar siz değerli konuklarımızın memnuniyeti için tüm detaylar düşünülmüştür.

Butik Otelimiz ‘Sadece Yetişkinlere Mahsus’ olarak yapılandırmıştır. Bunun en önemli nedeni tarihi bir balıkçı evinin restorasyonu sonucu bugünkü halini almış olmasıdır. Odalardaki yerleşim planları değişiklik göstermekle beraber tüm odalarımız ; Klima , Televizyon , Telefon , Kablosuz İnternet Bağlantısı , Uydu yayını (Tüm Ülke Ulusal Kanalları) , Mini Bar , Güvenlik Kasası , 24 saat Sıcak Su , Duşa Kabin , Saç Kurutma Makinesi , Oda Servisi , Uyandırma Servisi , Ütü Servisi hizmetini vermektedir. Toplam sayısı 5 olan odalarımızın dört tanesi deniz manzaralıdır ayrıca bir odamızda da küvet mevcuttur.

Butik Otelimiz yaklaşık 150 yıllık bir balıkçı evidir. Turizm öncesi Alanya'da en önemli geçim kaynağı balıkçılık idi. 2005 yılında satın alınan bina önce ev olarak düşünülse de daha sonra Butik Otel fikri ortaya çıktı. Titiz bir araştırma sonrası projelendirilen bina altı yıllık bir emekle şimdiki halini aldı. Mayıs 2011 de Alanya’mızı ziyaret eden Sayın Nebahat Çehre’nin ilk konuğumuz olmasından sonra da faaliyetine devam etmektedir.
Tanıtım Videomuz